Mertens probio opsadu Vučice za bod u derbiju

Serie A 28. lis 201822:28 > 22:40
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nogometaši Napolija i Rome odigrali su neriješeno (1:1) u derbiju 10. kola Serie A.

Roma je na stadionu San Paolo u Napulju povela u 14. minuti kada je strijelac bio Stephan El Shaarawy.

Popularni Faraon je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu Napolitanaca, jer je loptu propustio bolje zahvatiti Cengiz Under.

El Shaarawy je ostao sam pred golom Napolija i bez problema svladao Davida Ospinu.

Iako je Napoli imao inicijativu, veći posjed lopte i više prilika, na izjednačenje je čekao do 90. minute kada je mrežu Rome pogodio Dries Mertens.

Najprije je Jose Callejon pokušao pucati, traljavo je uputio udarac, ali je lopta stigla taman gdje treba Mertensu, koji je matirao Robina Olsena.

Napoli na ljestvici Serie A zauzima drugo mjesto s 22 boda, šest manje od Juventusa, dok je Roma na 8. poziciji s 15 bodova.