"Vruće" u Milanu: Navijači bijesni, Gattuso na izlazu

Serie A 24. lis 201810:47 > 11:05
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Poraz u gradskom derbiju od Intera teško je pao navijačima Milana. Ali ne samo njima, već i ljudima koji vode klub, ponajprije sportskom direktoru Leonardu, koji polako gubi strpljenje sa Gattusom.

Navijačka grupa Milana “Curva Sud” izdala je priopćenje u kojem oštro kritizira izabranike Gennara Gattusa zbog same igre na “Derby della Madonina” koji je završen pobjedom Intera golom Icardija u drugoj minuti nadoknade.

Derbiji su da se igraju. Borite se, ginete, prosipate krv i može se dogoditi čak i da izgubite. Ono u nedjelju nije bilo ništa. Sram vas bilo. Sve vas, od onih koji su bili na terenu, do onih koji su vas poslali na teren sa takvim stavom. Nema opravdanja. Imajte poštovanja prema navijačima, koji noćima nisu spavali prije derbija, koji su napravili koreografiju da vas digne i koji su pjevali svih 90 minuta, ali danas su ostali bez teksta. Oni koji vole Milan to rade besplatno, a vama nedostaje “Milanizam”. Možda tražimo od vas vrijednosti koje su malo veće od trenutnog sna, ovog dana, ove godine – glasilo je priopćenje na Instagramu jednog od vođe “Curva Sud” Luce Luccija.

Nisu navijači jedini nezadovoljni izdanjem momčadi u derbiju. Sportski direktor Leonardo zbog defanzivnijeg pristupa, ali i činjenice da je Milan tek 12. sa šest bodova zaostatka za četvrtim Laziom (i utakmicom manje), a čak 13 za vodećim Juventusom, ozbiljno razmišlja o novom treneru. Kako piše “Gazzetta dello Sport” navodno je prva želja nekadašnja igračka legenda kluba i bivši izbornik Italije Roberto Donadoni.