Marcelo želi putem Cristiana Ronalda

Serie A 22. lis 20189:47 > 9:57
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaš Real Madrida Marcelo obavijestio je rukovodstvo tog kluba da u siječnju želi transfer u Juventus, javlja ekskluzivno talijanski Tuttosport.

Mogućnost da Brazilac napusti “Kraljevski klub” i potpiše za “Staru damu” postojala je ljetos, ali do realizacije transfera nije došlo.

Ipak, sada je stvar daleko ozbiljnija, a glavna osoba zadužena da uvjeri Marcela za prelazak u Torino je njegov nekadašnji suigrač iz Reala i jedan od najboljih prijatelja Cristiano Ronaldo.

Juventus je već napravio ekonomski plan, po kojem bi novac bio osiguran od prodaje AlexaSandra u Premieer ligu, dok bi odšteta za transfer Marcela iznosila između 50.000.000 i 60.000.000 eura.

Brazilac je u klub sa “Santiago Bernabeua” stigao davne 2007. godine iz Fluminensea i od tada je postao jedan od najboljih igrača na svijetu.