Perišić i Epic Brozo uspješniji od Pjace na Meazzi

Serie A 25. ruj 201822:59 > 23:05
Emilio Andreoli/Getty Images

U prvoj utakmici 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je kao domaćin pobijedio Fiorentinu sa 2-1 (1-0).

Inter je poveo u završnici prvog poluvremena kada je Icardi (45-11m) iskoristio kazneni udarac nakon što je Victor Hugo nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Do jedanaesterca je došlo tek nakon što je glavni sudac Paolo Mazzoleni koristio pomoć VAR tehnologije.

Fiorentina je poravnala početkom nastavka kada je udarac Chiese (53) s više od 20 metara na putu prema vratima pogodio braniča domaćih Škriniara, promijenio smjer i prevario Handanovića.

Ipak, Inter je do prve ovosezonske domaće pobjede u Serie A stigao preko D’Ambrosija (77) nakon odlične kombinacije s Icardijem.

Marcelo Brozović odigrao je čitavu utakmicu za Inter, Ivan Perišić je u pobjedi “crno-plavih” sudjelovao do 88. minute, dok je Marko Pjaca nastupio za Fiorentinu od 55. minute.

Inter se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Fiorentinom, oba sastava imaju po 10 bodova kao i Sassuolo, a ispred njih su samo Juventus sa 15 i Napoli sa 12 bodova.

U srijedu će igrati Udinese – Lazio, Roma – Frosinone, Atalanta – Torino, Cagliari – Sampdoria, Genoa – Chievo, Juventus – Bologna i Napoli – Parma, dok su u četvrtak na programu dvoboji SPAL – Sassuolo i Empoli – Milan.(h)