Nova pobjeda Parme – igrali Srna i Bradarić

Serie A 22. ruj 201817:02 > 17:08
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Nogometaši Parme pobijedili su Cagliari na svom terenu s 2:0 u prvom dvoboju petog kola talijanske Serie A.

To je drugi uzastopni trijumf za povratnika u elitu, poslije samo jednog boda u uvodna tri kola, dovoljan za sedmu poziciju na ljestvici.

Cagliari je upisao drugi poraz u nizu, a treći od starta sezone, i s pet poena zauzima 13. mjesto.

Parma je igrala sjajno na Tardiniju, bila bolji suparnik od starta, i već u 20. minuti došla do vodstva. Roberto Inglese je sjajno utrčao ispred smušene obrane gostiju i spretnim udarcem iz peterca zatresao mrežu.

Taj rezultat je bio aktualan sve do starta drugog poluvremena. Gervinho je podsjetio na najbolje dane svoje karijere, kernuo u trk iz sredine u 47. minuti, iz nekoliko koraka pretrčao čuvara, i udarcem u bliži kut riješio dilemu oko pobjednika.

Parmu u sljedećem kolu očekuje teško gostovanje kod Napolija na San Paolu, a Cagliari na svom terenu dočekuje Sampdoriju.

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, dok je aktualni reprezentativac Filip Bradarić bio na terenu do 78. minute.