Marchisio napustio Juventus nakon 25 godina

Serie A 17. kol 201811:15 > 11:18
Valerio Pennicino/Getty Images

Talijanski veznjak Claudio Marchisio napustio je Juventus nakon što je u dresu tog kluba igrao zadnjih 25 godina, objavio je u petak talijanski prvoligaš.

U priopćenju Juventus navodi da se radi o “prijateljskom raskidu ugovora” s 32-godišnjim Marchisiom koji je za talijansku reprezentaciju odigrao 55 utakmica i zabio pet golova.

S nadimkom “mali princ”, Marchisio je u Juventus došao sa sedam godina i razvijao se kroz sve momčadi. Osim jednogodišnje posudbe u Empoliju (2007.-2008.) nije zaigrao ni za jedan drugi klub. S Juventusom, za koji je odigrao ukupno 389 utakmica i zabio 37 golova, osvojio je sedam naslova prvaka Italije i četiri Kupa.

Dugo je bio član prve postave, ali je mjesto među prvih 11 izgubio nakon teške ozljede koljena u travnju 2016.

“Moći ga pratiti na njegovom putu i otkrivati svaki dan sve većeg prvaka u njemu bila je čast i privilegija.I bit će zadovoljstvo pratiti ga i dalje bez obzira čiji dres nosio. Jer, mi znamo, crna i bijela će uvijek biti dio njega i njegove priče. Hvala ti za sve Claudio”, napisao je na svojim stranicama Juventus.(h)