Allegri: Odbio sam Real jer sam dao riječ Juventusu

Serie A 10. kol 20186:09 > 6:10
Getty Image/Gabriele Maltinti

Trener Juventusa Massimiliano Allegri uvjeren je da je donio pravu odluku kada je odbio Real Madrid i odlučio ostati u Juventusu.

Getty Images/Valerio Pennicino

Na kraju prethodne sezone Massimiliana Allegrija su povezivali i sa Arsenalom i sa Real Madridom, ali njegova odluka je bila da ostane u Juventusu u kojem je, kako kaže, sasvim sretan i zadovoljan.

Real Madrid je na upražnjeno mjesto trenera imenovao Julena Lopeteguija i izborom trenutka u kojem je to učinio razljutio mnoge navijače Španjolske jer je reprezentaciju ostavio bez izbornika dva dana uoči početka Svjetskog prvenstva. Prije toga, Real je pokazao interes i za Allegrija koji nekoliko mjeseci kasnije kaže kako je zadovoljan svojim izborom da ostane u Torinu.

“Rekao sam ne Realu jer sam dao obećanje predsjedniku kluba. Maksimalno poštujem Juventus i riječ koju sam ovdje dao ljudima je razlog zašto sam odbio Real, najveći klub na svijetu koji je san svakog trenera”, rekao je Allegri.

“Bio bih licemjer kada ne bih priznao da sam počašćen pozivom Reala, ali sam isto tako potpuno uvjeren da sam donio ispravnu odluku”

“Ja se ne mogu usporediti s Buffonom ili sa Del Pierom. To su igrači koji su ispisali povijest Juventusa, a ja sam ovdje tek četiri godine”, iskren je Allegri.