Pjaca i službeno u Fiorentini

Serie A 7. kol 201820:27 > 20:29
Getty Images/Valerio Pennicino

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca od utorka je i službeno član talijanskog prvoligaša Fiorentine nakon što su se Juventus i klub iz Firence dogovorili o jednogodišnjoj posudbi uz opciju otkupa ugovora.

Na službenoj stranici Fiorentine Pjaca (23) je već pozirao sa čelnicima “Viola” i šalom svog novog kluba, koji će mu biti četvrti karijeri. Nakon što je karijeru započeo u zagrebačkome Dinamu, Pjaca je otišao u Juventus, a prošlu godinu je proveo na posudbi u njemačkom Schalkeu. Pjaca je s hrvatskom reprezentacijom sudjelovao na SP u Rusiji, ima 19 nastupa za nacionalnu momčad i jedan postignuti gol.

Prema pisanju talijanskih medija Fiorentina je Pjacinu posudbu platila dva milijuna eura, a opcija trajnog otkupa ugovora od Juventusa iznosi 20 milijuna eura.

Pjaca će nastavit tradiciju brojnih hrvatskih igrača u redovima Fiorentine nakon što je njegov reprezentativni kolega Milan Badelj nedavno iz Fiorentine otišao u Lazio.(h)