Parma umalo ponovno izbačena u niži rang!

Serie A 23. srp 201815:16 > 15:18
YouTube screenshot

Slavni talijanski klub Parma ipak ostaje u Serie A, ali će u novu sezonu krenuti s pet bodova minusa, dok je Emanuele Calaio suspendiran na dvije godine.

Parma se ove godine vratila u Seriu A, tri godine nakon što je izbačena u Seriu D zbog financijskih problema. Međutim, klubu koji je dva puta slavio u Kupu Uefa, a jednom u Kupu kupova prijetilo je novo izbacivanje u niži rang natjecanja zbog navodnog namještanja utakmice.

Upitnim se pokazala Parmina pobjeda protiv Spezije (2-0) u zadnjem kolu Serie B nakon što je otkriveno kako je Parmin igrač Emanuele Calaio, inače bivši član Spezije, slao poruke svojim bivšim suigračima Filippu De Colu i Claudiju Terziju i tražio ih da puste utakmicu.

Iz Parme su tvrdili kako se radilo o šali, no Talijanski nogometni savez (FIGC) je odmah otvorio istragu i donio odluku kako se klub kažnjava s pet bodova minusa, a 36-godišnji Calaio suspendira na dvije godine što bi mogao značiti i kraj njegove karijere.

Parma je kroz svoju povijest osvojila dva Kupa Uefa (1995, 1999), jedan Kup kupova (1993), te europski Superkup (1993), tri talijanska Kupa i jedan talijanski Superkup.