Kako je Juventus došao na ideju dovesti Ronalda?

Serie A 17. srp 20188:17 > 8:17
Richard Heathcote/Getty Images

Sportski direktor Juventusa Fabio Patrizi otkrio je jedan detalj koji je ovih dana zanimao mnoge...

Patrizi je objasnio kako je klub na ideju za dovođenje Kikija došao nakon fantastičnog gola Portugalca škaricama u utakmici dvaju klubova u četvrtfinalu Lige prvaka.

Ronaldo je u utakmici u Torinu postigao dva pogotka, a onaj postignutim tim atraktivnim potezom oduševio je i navijače Stare dame, koji su ga ispratili ovacijama.

Luda ideja da ga angažiramo pojavila se nakon ludog gola koji je postigao protiv nas. Njegov agent nam je prenio da je Cristiano bio oduševljen kako je publika reagirala te da je rekao kako bi jednog dana volio doći u Juventus – rekao je Patrizi i dodao:

Nakon toga sam pitao je li to izvedivo, na što mi je Mendes objasnio kompletnu situaciju. Pričao sam s predsjednikom. On je razmislio nekoliko sati i onda mi rekao da vidim što je potrebno da bi se tako nešto i ostvarilo. Cristiano je najbolji nogometaš na svijetu, a sve pregovore završila su dva velika kluba, Juventus i Real Madrid.

Ronaldo je u transferu koji je obilježio ljeto iz Real Madrida u klub iz Torina došao za 100 milijuna eura plus 12 milijuna bonusa, a u ponedjeljak je predstavljen u novom klubu.