SAM POTVRDIO Ivan Strinić tri godine u Milanu!

Serie A 27. svi 201816:38 > 16:52
Getty Images/ Valerio Pennicino

Dugo se nagađalo da će hrvatski reprezentivac Ivan Strinić prijeći iz Sampdorije u Milan, a tu vijest je za talijanske medije u nedjelju potvrdio i sam bočni igrač Vatrenih!

30-godišnji lijevi bek potpisao je trogodišnji ugovor s “rossonerima”, a na San Siru će se pojaviti nakon Svjetskog prvenstva, za koje je Strinić dobio poziv hrvatskog izbornika Zlatka Dalića.

Ivanu Striniću je na kraju sezone istekao ugovor sa Sampdorijom pa nije bilo prepreke da ode u redove Milana.

Bivši prvotimac Hajduka, Dnjipra i Napolija u drugom dijelu sezone gotovo da nije ni igrao za Sampdoriju, jer je već bilo jasno da neće dobiti novi ugovor.

Kada vam ostanu dva mjeseca do kraja ugovora, klub može činiti ovakve stvari. Mogu odlučiti hoće li vas iskoristiti do krajnje mjere ili vam priuštiti da uopće ne igrate. Tako sam u drugom dijelu sezone odigrao samo tri utakmice, a Milan je izrazio želju da me dovede. Rekli su da im nije važno što neću igrati u Sampdoriji do kraja sezone. Činjenica da su me željeli i u toj situaciji je dobar znakobjasnio je Strinić.

Valjda će sada prestati vječite rasprave o tome je li ‘Strina’ igrač za (našu) reprezentaciju ili nije. Nije mnogo hrvatskih igrača igralo za ovaj veliki milanski klub u njegovoj povijesti, treba to imati na umu kada sljedeći put na Strinićeva leđa pokušavamo svaliti sav teret.