U ludoj utakmici, Inter srušio i preskočio Lazio!

Serie A 20. svi 201822:46 > 22:48
Maurizio Lagana/Getty Images

U susretu posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je u Rimu u direktnom obračunu za plasman u Ligu prvaka pobijedio Lazio 3-2 osvojivši četvrto mjesto.

Bio je to fantastičan susretu u kojem je Lazio vodio 1-0 i 2-1, ali je Inter u posljednjih 10 minuta uspio okrenuti rezultat i upisati pobjedu kojom je preskočio Rimljane i tako osvojio posljednju poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Prva tri mjesta osvojili su Juventus, Napoli i Roma.

Lazio je uoči susreta imao tri boda više, ali je Inter bio bolji u međusobnom srazu i bila mu je dovoljna bilo kakva pobjeda. Lazio je poveo u devetoj minuti nakon autogola našeg Ivana Perišića. Crnogorac Adam Marušić je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio Perišića u lice od kojeg se lopta odbila, promijenila smjer i završila iza leđa Samira Handanoviča.

Inter je izjednačio 20 minuta kasnije preko Danila D’Ambrosia. Marcelo Brozović je ubacio iz kornera, a D’Ambrosio se najbolje snašao u gužvi zabivši za 1-1. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Lazio je stigao do novog vodstva nakon sjajne kontre koju je zaključio Brazilac Felipe Anderson.

Inter je izjednačio u 78. minuti golom Maura Icardija iz kaznenog udarca, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Senad Lulić srušio Brozovića. Potpuni preokret dogodio se u 82. minuti kada je Matias Vesino nakon ubačaja iz kornera kojeg je izveo Brozović zabio glavom za 3-2. (h)