Tudor spasio Udinese, ispao i Crotone!

Serie A 20. svi 201820:12 > 20:15
Gabriele Maltinti/Getty Images

Nogometaši Udinesea pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora izborili su ostanak u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon što su u susretu posljednjeg 38. kola pobijedili Bolognu 1:0. Nikola Kalinić postigoa je pogodak u Milanovom rasturanju Nikolina bivšeg kluba, Fiorentine (5:1).

Marco Luzzani/Getty Images

Udineseu je za spas bio dovoljan i bod, no pogotkom Seka Fofane u 30. minuti momčad iz Udina je ostvarila pobjedu, drugu u nizu nakon što 14 kola nisu nikoga pobijedili.

Tudor je preuzeo Udinese 24. travnja i pod njegovom vodstvom momčad je upisala dvije pobjede, remi i poraz izborivši ostanak u Serie A. Stipe Perica je za Udinese igrao posljednjih 20 minuta, dok Andrija Balić nije nastupio.

U posljednjem kolu razriješena je zadnja dvojba tko seli u Serie B. To je Crotone koji je u zadnjem kolu izgubio na gostovanju kod Napolija 1-2.

Golove za doprvaka postigli su Arkadiusz Milik (23) i Jose Callejon (32), dok je pogodak za goste zabio Marco Tumminello u posljednjim trenucima susreta. Marko Rog je dobio priliku u posljednjih 13 minuta, dok Hrvoje Milić nije nastupio. Za Crotone, koji se nakon dvije sezone u prvoligaškom društvu, vraća u Seriju B, Ante Budimir nije nastupio zbog ozljede. Još ranije ispali su Verona i Benevento.

Milan je pobijedio Fiorentinu 5-1 osvojivšio šesto mjesto koja vodi u Europsku ligu. Gosti su poveli golom Giovannija Simeonea u 20. minuti, no Milan je uzvratio s pet golova, a strijelci su bili Hakan Calhanoglu (23), Patrick Cutrone (41, 59), Nikola Kalinić (49) i Giacomo Bonaventura (76). Kaliniću je to bio šesti pogodak ove sezone, a igrao je do 78. minute kada ga je zamijenio Luca Antonelli. Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu.

SPAL je pobijedio Sampdoriju 3-1, Lorenco Šimić je za domaći sastav odigrao svih 90 minuta, dok Ivan Strinić nije igrao za goste.

Juventus je u subotu pobijedio Veronu 2-1 potvrdivši naslov prvaka, a večeras ćemo doznati i ime posljednjeg putnika u Ligu prvaka. Bit će to Lazio ili Inter koji će u međusobnom susretu u Rimu igrati za četvrto mjesto. Lazio ima tri boda više, ali je Inter bolji u međusobnom srazu i dovoljna mu je bilo kakva pobjeda. Večeras se još sastaju Sassuolo i Roma. (h)