"Iz Juventusa idem samo ako me otpuste"

Serie A 14. svi 20186:34 > 6:45
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je u nedjelju potvrdio osvajanje titule sa Starom damom, što je njegov deveti trofej sa klubom iz Torina.

Juve je odigrao 0:0 protiv Rome pa je i matematički postao prvak, sedmi put u nizu. Proteklih dana i tjedana pričalo se da bi trener kluba iz Torina Allegri mogao u Englesku, u redove Chelsea ili Arsenala, ali je on takve navode odbacio.

“Ostajem u Juventusu, osim ako me ne otpuste. To nije problem koji se treba da se riješiti u budućnosti, to je stvar planiranja budućnosti, jer kada završimo sa slavljem trebamo sjesti za stol bistrih glava. Kada počne sljedeća sezona, svi počinjemo sa nula bodova, a mi moramo pokazati da smo spremni za natjecanje”, rekao je Allegri poslije osvajanja Scudeta.

Massimiliano Allegri je osvojio četiri naslova prvaka Italije, četiri Kupa i jedan Superkup sa Juventusom, a jedan Scudeto i Superkup sa Milanom.