Minimalna pobjeda Rome za skok na treće mjesto

Serie A 6. svi 201823:00 > 23:03
Emilio Andreoli/Getty Images

(Hina) - U posljednjoj utakmici 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je kao gost svladala Cagliari sa 1-0 (1-0) i tom pobjedom stigla na treće mjesto ljestvice.

Jedini gol na utakmici postigao je Under u 15. minuti.

Roma sada ima 73 boda, dva više od četvrtog Lazija, a četiri više od petog Intera, dok je Cagliari dva kola prije kraja prvenstva u zoni ispadanja, 18. sa 33 boda, jednim manje od Chieva, Crotonea i Udinesea.

Ranije u nedjelju je Napoli kod kuće protiv Torina odigrao 2-2 i dva kola prije kraja zaostaje šest bodova za vodećim Juventusom, koji je pred osvajanjem sedmog uzastopnog naslova prvaka. Juventus, koji je dan ranije pobijedio Bolognu sa 3-1, ima za 16 pogodaka bolju gol-razliku od Napolija. Marko Rog i Hrvoje Milić ostali su na klupi za pričuve Napolija.

Fiorentina je u gostima kod Genoe u utakmici punoj preokreta i sa dva crvena kartona slavila sa 3-2, a Milan Badelj je igrao do 63. minute. Fiorentina je vodila 1-0 nakon prvog poluvremena, a onda su u nastavku u razmaku od četiri minute Giuseppe Rossi (64) i Gianluca Lapadula (68) donijeli preokret i vodstvo domaćinu. No, u 71. minuti Genoa ostaje sa igračem manje jer je isključen Goran Pandev, a Fiorentina je to brzo naplatila i golovima Eysserica (77) i Daboa (80) je došla do pobjede. Na kraju je Genoa ostala sa devet igrača, jer je u 83. minuti crveni karton dobio i Ervin Zukanović.

U prvom nedjeljnom dvoboju 36. kola Inter je sa 4-0 (3-0) slavio na gostovanju kod Udinesea, te je sa 69 bodova ostao u igri za mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Interu na ruku ide i remi Lazija protiv Atalante (1-1). Udinese je, pak, doživio 12. poraz u posljednjih 13 prvenstvenih dvoboja, čime je momčadi pod vodstvom nedavno pridošlog hrvatskog trenera Igora Tudora još više otežala svoj položaj u borbi za opstanak. Inter je već u prvom poluvremenu razriješio dvojbu oko konačnog ishoda, a u dva od tri pogotka milanske momčadi u ulozi asistenta našao se hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović. Prvo je u 13. minuti izveo udarac iz kuta, a na prvoj vratnici je Ranocchia nadvisio sve igrače Udinesea i poslao loptu u suprotni kut. U 44. minuti na 2-0 povisio je Rafinha, a dvije minute poslije Brozović je dugim dodavanjem izbacio kapetana Intera Maura Icardija koji je u nastavku akcije poslao loptu u mrežu. U 71. minuti Perišić je pucao, lopta se od bloka odbila do Borje Valera, a ovaj je sa šest metara pogodio mrežu pokraj nemoćnog vratara Bizzarrija. Ivan Perišić je, osim ove situacije, dobru igru mogao okruniti pogotkom već u petoj minuti, ali je njegov odličan udarac glavom sa gol-crte izbio Danilo. Perišić i Brozović su odigrali cijelu utakmicu za Inter, baš kao i Andrija Balić na suprotnoj strani, a Igor Tudor je Stipi Perici dao priliku u posljednjih 11 minuta.