Genoa zadala Veroni bolan udarac u borbi za ostanak

Serie A 23. tra 201822:42 > 22:44
Maurizio Lagana/Getty Images

Nogometaši Genove pobijedili su Veronu kod kuće rezultatom 3:1, u posljednjem susretu 34. kola talijanske Serie A.

Tim trijumfom, Genovljani su znatno otežali borbu za ostanak Verone, pošto taj sastav četiri kola prije kraja ima 25 bodova, šest manje od prvog iznad crte, momčadi Crotonea.

S druge strane, Genoa je riješila pitanje svog opstanka i sada je na 11. mjestu sa 41 bodom.

Domaćin je u vođstvo došao u sedmoj minuti preko Medeirosa, koji je pucao neometan sa 16 metara i lako savladao Ncolasa.

Taj rezultat bio je aktualan sve do 64. minute kad je Verona golom Romula iz penala poravnala rezultat i najavila da bi mogla do tri boda. Jedanaestercu je prethodilo igranje rukom defanzivca Genove, poslije napucane lopte.

Ipak, umesto potencijalnog preokreta, 14 minuta kasnije viđen je novi gol u mreži gostiju – Darko Lazović je uposlio Bessu na petercu, pa Brazilcu nije bilo teško zatresti mrežu.

Konačan rezultat postavio je Goran Pandev u 93. minuti fantastičnim lob udarcem sa 17 metara.

U redovima Verone je u igru u 63. minuti ušao hrvatski nogometaš Bruno Petković.