Nova sramota Milana na San Siru

Serie A 21. tra 201822:42 > 22:45
Paolo Bruno, Getty Images Sport

U dvoboju 34. kola Serije A, Milan je pred svojim navijačima poražen od najgore momčadi prvenstva, Beneventa s 1:0.

Iako je Benevento već čekirao kartu za povratak u drugu ligu talijanskog nogometa, momčad iz malog kluba nastavlja šokirati.

Ponovno je na tapeti bio nekada veliki Milan. U prvoj utakmici dva protivnika, igranoj u uvodnom dijelu sezone, Benevento je prve bodove osvojio upravo protiv Milana, a sada su ostvarili vjerojatno i najveću pobjedu u klupskoj povijesti.

Jedini pogodak na San Siru postigao je Iemmello u 29. minuti. Milan je držao 63 posto posjeda lopte, domaći su igrači ispalili 21 loptu prema vratima protivnika, samo šest je pogodilo okvir gola, no pogodaka nije bilo. Milanisti su na koncu izvrijeđani od strane vlastitih navijača. Nikola Kalinić u igru je ušao u 62. minuti. Benevento je utakmicu završio s igračem manje nakon isključenja Diabatea u 80. minuti.

Milan ne zna za pobjedu već šest kola, no i dalje drže šestu poziciju s 54 boda, dva više od Atalante koja bi ih mogla preskočiti ukoliko u nedjelju slavi protiv Torina. Benevento je prikovan za dno sa 17 bodova, više ih niti teorija ne može spasiti.