Napoli iskoristio kiks Juventusa, pobjede Rome i Lazija

Serie A 18. tra 201822:46 > 22:51
Alessandro Sabattini/Getty Images

Aktualni prvak Italije Juventus remizirao je s Crotoneom u gostima 1:1, u okviru 33. kola talijanske Serije A. Kiks vodeće momčadi iskoristio je Napoli, koji je poslije preokreta savladao Udinese i prišao na četiri boda zaostatka.

Juve je dobro otvorio dvoboj u Crotoneu i golom Alexa Sandra u 17. minuti došao u vodstvo.

“Stara dama” je u nastavku imala inicijativu, posjed od preko 70 posto lopte, ali usprkos tome nije uspjela sačuvati tri boda. Igrala se 65. minuta kada je Simy došao do odbijene lopte i glavom je posprmeio u mrežu. Juve je do kraja svim silama pokušavao doći do pobjede, međutim, bezuspješno. Najbolju šansu propustio je Higuain u 72. minuti.

Mario Mandžukić zbog bolesti nije bio u sastavu Juventusa.

Takav ishod iskoristio je Napoli da se vrati u utrku za prvaka. Napolitanci su imali dosta problema s Udineseom, koji je vodio 1:0, pa 2:1, ali su na kraju došli do pobjede – 4:2.

Jankto je bio strijelac za “Zebre” u 41. minuti, da bi u 45+2. Insigne izjednačio. Ipak, u 55. goste je u novo vodstvo doveo Ingelsson , da bi do kraja susreta uslijedio potpuni preokret. Albiol je pogodio u 64, Milik u 70, a Tonelli u 75. minuti za pobjedu domaćina.

Roma je slavila protiv Genoe sa 2:1.

Golove za “Vučicu” dali su Under u 17. i Zukanović autogolom u 52. Jedini strijelac za goste bio je Lapadula u 61.

Milan je remizirao sa Torinom u gostima 1:1. Bonaventura je doveo Rossonerre u vodstvo u devetoj, da bi De Silvestri u 71. postavio konačan rezultat, na asistenciju Ljajića.