Paolo Bruno/Getty Images
Nogomet 15.04.2018 | 22:49

Nula u derbiju Rima

Lazio Roma AS Roma

(Hina) - U gradskom derbiju Lazio je u nedjelju kao domaćin protiv Rome odigrao 0-0.

Aitor Alcalde, Getty Images

Hrvatski napadač Mario Mandžukić ovog tjedna je u odličnoj golgeterskoj formi. Nakon što je prije četiri dana u Ligi prvaka zabio dva gola Real Madridu, u nedjelju je bio strijelac u 32. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u pobjedi Juventusa 3-0 protiv Sampdorije.
Mandžukić je u 45. minuti efektno zabio za vodstvo Juvea na dodavanje Brazilca Douglasa Coste. Na 2-0 povisio je Benedikt Höwedes (60), a konačnih 3-0 postavio je Sami Khedira (75). Asistent za sva tri pogotka bio je Douglas Costa. Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Sampdorije.
U derbiju 32. kola AC Milan je na San Siru protiv Napolija odigrao 0-0, ali gosti su u sudačkoj nadoknadi (90+2) mogli doći do pobjede. No, udarac Arkadiusza Milika sa sedam metara čudesno je obranio vratar Milana Gianluigi Donnarumma.
Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 70. minute za domaćine, a jedinu prigodu imao je u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola. Marko Rog je ponovno dobio skromnu minutažu u Napoliju, u igru je ušao tek u 87. minuti.
Fiorentina je propustila priliku da se bodovno poravna sa Milanom, budući da je protiv slabašnog SPAL-a odigrala samo 0-0. Hrvatski veznjak Milan Badelj zbog ozljede nije bio u sastavu Fiorentine