Michael Regan/Getty Images

15.04.2018 | 16.25

Vatreni rimski derbi Lazio - Roma za kraj ludog vikenda

Lazio Roma

Završnica je sezone i utakmice postaju sve napetije, a ulozi sve veći. No ima i onih utakmica u kojima je ulog posve nebitan, odnosno veći je u odnosu na sve drugo. Jedna od takvih se igra u nedjelju u 20.45 na Olimpijskom stadionu u Rimu.

Lazio

Getty Images/Marco Rosi

Derbi Lazija i Rome je stvarno jedna posebna utakmica. Klubovi koji dolaze iz istog grada, a fanovi teško da mogu biti različitiji, ako gledamo isključivo u nogometnom kontekstu. To jedna od onih utakmica kada se s pravom može reći da 90 minuta vlada mržnja na tribinama, a bespoštedna borba na terenu.

U ovom je kolu Lazio domaćin, iako naravno igraju oboje na istom stadionu, a utakmica iza sebe ima naporni tjedan u europskim natjecanjima, gdje je Roma dođivjela trans, ekstazu i euforiju, dok je Lazio preživio brodolom, potop i sramotu. Roma je u čarobnoj rimskoj večeri srušila moćnu Barcelonu i prvi put nakon 34 godine ušla u polufinale Lige prvaka, dok je Lazio imao dobivenu situaciju kod Salzburga pa primio 3 komada u 4 minute i ispao iz Europske lige.

Sve se te čari i brodolomi sada moraju zaboraviti, jer nedjeljni derbi je puno više od same utakmice. To je rivalstvo kakvo na Apeninima nemaju mnogi, a reakcija navijača Lazia puno će reći o tome u kakvom je momčad ozračju nakon austrijske tragedije. Ono što daje ove sezone i dodatnu draž je stanje na tablici, budući su klubovi poravnati u Serie A, oboje sa 60 bodova, na 3. i 4. mjestu. Nedjelja 20.45 je termin najnovijeg rimskog derbija, gdje pobjednik odnosi sve.