Milan slavio bez Kalinića, veliki preokret Cagliarija

Serie A 18. ožu 201817:04 > 17:11
Getty Images/Emilio Andreoli

Odigrana je većina utakmica 29. kola talijanskog prvenstva, Milan je svladao Chievo, dok je Cagliari na sjajan način preokrenuo rezultat kod Beneventa.

Nedjelja je bila dan preokreta u talijanskoj ligi. Milan je na odmor otišao s minusom od 1-2 protiv Chieva da bi preokrenuli rezultat u drugom dijelu i zaradili tri boda. Strijelci za Milan bili su Calhanoglu, Cutrone i Silva, dok su golove za goste postigli Stepinski i Inglese. Za Rossonere nije igrao Nikola Kalinić kojeg je trener Gennaro Gattuso izostavio za današnji susret.

Cagliari je kod Beneventa gubio s 1:0 (Brignola) sve do 91. minute kada Pavoletti izjednačuje, a čak šest minuta kasnije nakon duge sudačke nadoknade, iz kaznenog udarca pobjedu gostima donosi Barella.

Dramatično je bilo i u Torinu. Fiorentina je najprije propustila povesti nakon što je Veretout promašio kazneni udarac u 14. minuti, da bi isti igrač ispravio pogrešku i zabio za vodstvo u 59. minuti. Torino je izjednačio preko Belottija četiri minute prije kraja regularnog tijeka dvoboja, da bi u 94. minuti Thereau zabio iz još jednog jedanaesterca za goste. Milan Badelj odigrao je čitav susret za Fiorentinu.

Roma je bez problema, pogocima El Shaarawayja i Nainggolana slavila kod Crotonea, dok je Atalanta s 5:0 pregazila Veronu.

Juventus je vodeći na prvenstvenoj ljestvici sa 75 bodova i utakmicom više od Napolija (70) koji večeras dočekuje Genou, Roma je treća s 59 bododva, Inter drži četvrtu poziciju s četiri boda manje, dok top pet zaokružuje Lazio s 53 boda. Rimljani večeras igraju s Bolognom.