Potvrđeno: Astori preminuo zbog zatajenja srca

Serie A 6. ožu 201816:54 > 17:06
Claudio Villa/Getty Images

Nije se radilo o moždanom udaru, kao niti o ubojstvu u koje se otvoreno sumnjalo zadnjih dana. Bivši igrač Cagliarija i Fiorentine, Davide Astori preminuo je zbog srčanog zastoja u hotelskoj sobi u Udinama.

Istraga koju su talijanske vlasti otvorile odmah nakon slučaja smrti 31-godišnjaka i nekadašnjeg talijanskog reprezentativca pokazala je da je Davide Astori preminuo u noći sa subote na nedjelju u hotelskoj sobi u Udinama zbog srčanog zastoja. Srce je prestalo kucati nakon zatajenja koje je počeo nešto slabijim pulsom, a manifestiralo se smrću, priopćili su talijanski mediji.

Bivši igrač Cagliarija i Fiorentine 14 je puta nastupio za talijansku reprezentaciju, a klub iz Firence trebao je u nedjelju predvoditi na utakmici u Serie A protiv Udinesea s kapetanskom vrpcom oko ruke. Oba njegova bivša kluba već su umirovila dres brojem 13, a sve su glasnije rasprave o tome da se i Fiorentinin stadion preimenuje njemu u čast.

Posljednji ispračaj Davidea Astorija je zakazan za četvrtak u bazilici Svetog križa u Firenci.