Napoli preokrenuo protiv Lazija, zadržao čelnu poziciju

Serie A 10. velj 201822:16 > 22:22
(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Napoli je nastavio sa sjajnim rezultatima u talijanskom prvenstvu, svladali su Lazio s 4:1. Rimljani su tek u prvom poluvremenu pružili dostojan otpor.

De Vrij je doveo Lazio u vodstvo već nakon tri minute utakmice, a Napoli je morao čekati sve do 43. minute kako bi izjednačio pogotkom Callejona. Nakon što je Maurizio Sarri napravio izmjenu početkom drugog poluvremena kada je umjesto Hamšika ubacio Zielinskog, Napolitanci su počeli igrati sjajan nogomet.

Domaći su postigli čak tri pogotka do kraja susreta na koncu došavši do uvjerljivog slavlja. Napoli preuzima vodstvo autogolom Wallacea u 54. minuti, a samo dvije minute kasnije Zielinski povisuje na 3:1. Četvrti pogodak za domaće postigao je Dries Mertens.

Napoli vodi s 63 boda, Juventus ima jedan manje, treći Lazio, četvrti Inter i peta Roma međusobno su odvojeni samo s dva boda.