Milan pobijedio drugi put zaredom, Kalinić odličan!

Serie A 21. sij 201820:00 > 20:02
Getty Images/Emilio Andreoli

Rossoneri su slavili (2:1) na Sardiniji, preokrenuli su zaostatak u vodstvo još u prvom poluvremenu...

Cagliari je u vodstvo došao već u osmoj minutu golom Barelle, asistirao mu je Ionita, a dojam je da je Donnaruma mogao bolje reagirati. Međutim, goste iz Milana rani gol nije poremetio. U nastavku su prikazali dobru igru i do poluvremena uspjeli da preokrenuti rezultat, a oba pogotka postigao je Kessie. Prvi iz jedanaesterca, kojeg je izborio naš Kalinić u 36. minuti, a drugi u 42. I tada je veliku zaslugu za gol imao hrvatski reprezentativac jer je sjajno uposlio igrača iz Obale Bjelokosti.

Drugi dio igre nije bilo toliko sadržajan kad su u pitanju prilike, ali to nije sprječavalo igrače oba kluba da budu borbeni. Takva igra rezultirala je s dva crvena kartona. Najprije je bek Milana Rodriguez poslije prekršaja isključen iz igre u 80. minuti, da bi se osam minuta kasnije isto dogodilo i sa Barellom.

Klubu sa San Sira to je drugi uzastopni trijumf i on se sad nalazi na sedmom mjestu (31), dok je Cagliari 16. (20 bodova).