COPPA ITALIA: Mandžukić strijelac u pobjedi Juventusa

Serie A 3. sij 201818:34 > 18:42
Pier Marco Tacca/Getty Images

Mario Mandžukić postigao je pogodak u pobjedi Juventusa 2:0 nad gradskim rivalima Torinom u dvoboju četvrtfinala talijanskog kupa.

Getty Image/ Valerio Pennicino

Bez Marka Pjace koji je otišao na posudbu u Schalke, branitelj naslova Juventus dočekao je gradskog rivala Torino u četvrtfinalnom dvoboju talijanskog kupa. Juve je slavio 2:0.

Ovo je bio 18. dvoboj dvije ekipe u državnom kupu, ali tek drugi u posljednjih 25 godina. Prije dvije godine Juventus je slavio u šesnaestini finala. Ukupno gledajući, Juve je pobijedio devet puta, četiri puta slavio je Torino, dok je pet dvoboja završilo neriješeno.

Juventusu je ovo bilo jedanaesto uzastopno četvrtfinale u domaćem kupu, dok je Torino u ovoj fazi natjecanje prvi put nakon osam godina. Momčad Marija Mandžukića opravdala je ulogu favorita osokoljena sjajnom formom iz posljednjeg mjeseca protekle godine, u prosincu Juventus je slavio u šest od sedam utakmica, te su primili samo jedan gol.

Interesantno, Torino je momčad koja je postigla najviše golova u ovosezonskom kupu, 11. S druge strane, Juventus kod kuće nije primio gol posljednjih pet utakmica, pa je bilo zanimljivo pratiti da li će momčad Siniše Mihajlovića imati snage probiti bedem ispred vrata Wojciecha Szczesnyja. Nije im uspjelo.

S druge strane, Juventus je nastavio sjajnu seriju pobjeda na domaćem terenu, strijelci su bili Douglas Costa iz 15. minute, te Mario Mandžukić u 67. Deset minuta kasnije, hrvatski reprezentativac je zamijenjen, ušao je tada u igru Gonzalo Higuain.