Djed Božićnjak je kasnio, ali ipak je došao u Benevento

Serie A 30. pro 201716:58 > 17:01
Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Nogometaši najgore momčadi talijanske prve lige u njenoj povijesti konačno su nekoga pobijedili! Chievo će zauvijek ostati zabilježen kao klub preko kojeg su došli do tog uspjeha.

Nedavno je Benevento šokirao “Čizmu” i svijet kada je u nadoknadi izjednačio protiv Milana. Vratar je tada postigao pogodak kojim je klub dohvatio prvi bod u povijesti u Serie A, a koji tjedan kasnije uspjeli su dohvatili i prvu pobjedu!

Gol vrijedan povijesti za Vještice je postigao Coda u 64. minuti. Usprkos toj pobjedi, Benevento je i dalje uvjerljivo posljednji s četiri boda, a Chievo je na 13. mjestu.

Roma je na Olimpicu kiksala protiv Sassuola (1:1). Pellegrini je doveo Vučicu u vodstvo u u 31. minuti, ali je Misiroli u 78. postavio konačan rezultat, iako je nekoliko minuta prije isteka 90. poništen pogodatak za vodstvo Rome.

Roma s 39 bodova zauzima četvrto mjesto i sada za vodećim Napolijem zaostaje devet “točkica”. Sassuolo je 14.

Udinese se nalazi u sjajnom nizu od pet uzastopnih pobjeda, slavili su u Bologni nakon preokreta 2:1. Atalanta je nakon osam uzastopnih utakmice bez poraza poražena kod kuće od Cagliarija (1:2), utakmica između Torina i Genove završena je bez golova.