Vratar u nadoknadi donio prvi bod Beneventu!

Serie A 3. pro 201714:29 > 14:30
Maurizio Lagana/Getty Images

Fenjeraši Serie A izjednačili su u 95. minuti utakmice u kojoj je na klupi Milaneza prvi put u karijeri sjedio Gennaro Gattuso. Pogodak za 2:1 zabio je Nikola Kalinić.

Getty Images/ Marco Luzzani

Beneventu je povijesni bod u elitnom rangu takmičenja donio Brignoli na samom isteku sudačke nadoknade. U 14 utakmica u talijanskoj prvoj ligi, “Vještice” su imale isto toliko poraza, pa je ovakav ishod senzacioalan i posebno bolan za Gattusa, sigurno će ga cijeli život pamtiti…

Milan je vodstvo došao u 38. minuti golom Bonaventure, da bi Puskas, igrač ponikao u Interu, poravnao rezultat u 50.

Kad je Nikola Kalinić ponovo vratio prednost slavnom klubu u 57. minutu, činilo se da će Gattuso trijumfom započeti mandat na klupi Milana. Ipak, u nastavku su gosti sa San Sira ostali s igračem manje, isključen je Romagnoli, da bi Benevento u posljednjem napadu dobio slobodan udarac iz kojeg je stigao do pogotka.

Cataldi je centrirao, a golman Brignoli u maniri sjajnih napadača glavom u padu savladao Donnarummu za veliko slavlje navijača domaćih.

Milan poslije ovog remija ima 21 bod, pet manje od šestoplasirane Sampdorije koja je na mjestu koje vodi u Europu i zauzima sedmu poziciju.

Benevento je usprkos bodu zakucan za začelje tablice Serie A.