Inter zaustavio savršen niz Napolija

Serie A 21. lis 201722:41 > 22:51
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Milanski Inter uspio je iščupati bod s teškog gostovanja u Napulju.

Napoli i Inter podijelili su bodove u derbiju talijanskog prvenstva, dvoboju jedinih preostalih neporaženih momčadi.

Golova nije bilo, no prilika jest, a igrač utakmice bio je slovenski vratar Intera, Samir Handanović koji je obranio niz prilika Napolitanaca.

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Ipak, Inter je izdržao, uzeo itekako važan bod čime su nastavili niz neporaženosti u prvenstvu. Istovremeno, ovo su prvi bodovi Napolija koje je izgubio, do ove utakmice imali su osam pobjeda u osam utakmica. Marko Rog ušao je u igru u 75. minuti kod domaćina, dok je Ivan Perišić igrao cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović nije bio u sastavu Intera zbog ozljede.

U drugoj utakmici subotnjeg rasporeda talijanskog prvenstva, Sampdoria je deklasirala Crotone 5-0, pogotke su postigli Ferrari, Quagliarella, Caprari, Linetty i Kownacki. Ivan Strinić za domaće je igrao do 67. minute.

Napoli je zadržao vodstvo na ljestvici s 25 bodova, dva više od Intera, treći Juventus ima 19 s utakmicom manje. Sampdoria je peta sa 17 bodova, dok je Crotone 16. sa samo šest bodova.