Perišić asistent, Icardi vlada Milanom!

Serie A 15. lis 201722:38 > 22:40
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Nogometaši Intera savladali su Milan rezultatom 3:2, u duelu osmog kola Serie A i 219. derbiju della Madonnina.

Inter je do trijumfa stigao u 90. minuti pošto je Mauro Icardi iskoristio kazneni udarac i tako kompletirao hat-trick protiv najvećeg rivala.

Crno-plavi sada imaju 22 boda na drugom mjestu, dva manje od Napolija, dok je Milan pretrpio četvrti poraz i 10. je na tablici sa 12 bodova.

Icardi je prvi put u vodstvo doveo Inter u 28. minuti, kad je odlično reagirao na ubačaj Candreve sa desne strane i svladao nemoćnog Donnarummu.

Milan je bolje otvorio drugu dionicu i u 56. minuti dočekao izjednačenje preciznim udarcem Susa.

Samo sedam minuta kasnije ponovo je na sceni bio Icardi koji je maestralnim potezom dodavanje Ivana Perišića pretvorio u novo vodstvo.

Nije Inter izdržao do kraja, pošto je Bonaventura u 81. minuti iz sumnjive situacije pogodio za 2:2, ali ni to nije bio konačan rezultat.

Tragičar u redovima Milana postao je švicarski reprezentativac Ricardo Rodriguez koji je u kaznenom prostoru s obje ruke uhvatio Edera i srušio ga, a sudac opravdano pokazao na kazneni udarac. Loptu je uzeo Icardi i kompletirao savršenu utakmicu preciznim udarcem svladavši Donnarummu.