De Silvestri spasio Torino, Sampdoria preokrenula

Serie A 15. lis 201717:33 > 17:41
Claudio Villa/Getty Images

Torino je spasio bod na gostovanju kod Crotonea u 92. minuti, dok je Sampdoria preokrenula minus s poluvremena u pobjedi nad Atalantom

Torino je u dva navrata ganjao rezultat u Crotoneu, na kraju je bio potreban spas u 92. minuti.

Rohden je doveo domaćina u vodstvo u 25. minuti, primio je loptu na lijevoj strani šesnaesterca, napravio dva manja driblinga i lijepo plasirao loptu u suprotni kut vratara gostiju Sirigua. Falque izjednačuje rezultat u 54. minuti lijepim i odmjerenim udarcem s 20-tak metara. Deset minuta kasnije, lijepa akcija domaćih, nakon duplog pasa, poentira Martella. Konačno, dvije minute u sudačkoj nadoknadi, korner za Torino, ubačaj u sredinu, De Silvestri iz poluskoka pogađa gol Crotonea i postavlja konačan rezultat.

U mini-derbiju kola Atalanta je golom u 21. minuti preko Cristantea povela s 1:0 nakon odličnog ubačaja Spinazzole. To je bilo sve što su gosti učinili u ovoj utakmici iako su imali prilike, uputili su čak 21 udarac prema golu, od toga 11 u okvir, ali nije bilo preciznosti.

S druge strane, Sampdoria je svoje prilike koristila. Zapata izjednačuje u 56. minuti s pet metara nakon asistencije Fabija Quagliarelle, tri minute kasnije u akciju se uključio i Ivan Strinić koji sjajno prekida napad gostiju, ubacuje se u šesnaesterac te lijepo plasira loptu prema sredini gdje se nalazi Caprari kojemu nije bilo teško zabiti. Konačnih 3-1 postavlja Linetty u 68. minuti. Otkada je prešao u Sampdoriju iz Napolija gdje nije previše igrao, Strinić se preporodio, postao je nezamjenjiv u sastavu momčadi iz Genoe koja trenutno drži šestu poziciju u ligi.

Hrvatski trener na klupi Genoe, Ivan Jurić ponovno je strijepio za bodove iako je njegova momčad golovima Galabinova i Taarabta vodila 2-0 na poluvremenu u gostima kod Cagliarija. Rezultat u 48. minuti smanjuje Pavoletti, dok Rigoni ponovno odvodi goste na dva gola razlike. Nakon što je Joao Pedro realizirao jedanaesterac za domaćina, Genoa je strijepila do kraja utakmice, no na kraju su izdržali i osvojili sva tri boda. Spomenimo da je nekoliko završnih minuta u pobjedi Genoe dobio i 23-godišnji Hrvat, Petar Brlek.

U posljednje dvije utakmice dnevnog programa, Bologna je golom Polija i autogolom Salamona vodila 2-0 do 88. minute kada je za Spal smanjio Antenucci, Sassuolo i Chievo odigrali su bez golova.

Na ljestvici vodi Napoli s maksimalnih 24 boda, Juventus, Lazio i Inter imaju po 19, no potonji će večeras imati priliku smanjiti zaostatak prema vodećem.