Suci gurali Juventus, ali Lazio do iznenađenja

Serie A 14. lis 201719:46 > 20:01
Claudio Villa/Getty Images

Prvaci Italije, Juventus, poraženi su pred vlastitim navijačima od Lazija koji je odigrao sjajnu utakmicu.

Lazio je ostvario iznenađenje kola u Italiji, sjajnom su igrom, posebno u drugom poluvremenu došli do velikog slavlja usred Torina. No, utakmica je imala podosta kontroverzi.

Teoretičari zavjera koji su uvjereni da suci pomažu Juventusu sada su došli na svoje. U 24. minuti Douglas Costa postiže pogodak za vodstvo Juventusa, no usporena snimka pokazala jest kako je Costa bio u debelom zaleđu. Naime, Khedira je s 12 metara udario po golu, loptu je nakratko odbio vratar gostiju Strakosha, Costa se našao najbliže golu, pokazati će se zaleđu, postiže gol, a sudac Mazzoleni pokazuje na centar.

U drugom poluvremenu Lazio se sjajno postavio, a ponovno je briljirao Ciro Immobile. Najprije zabija za izjednačenje u 47. minuti, pa sedam minuta kasnije iz jedanaesterca.

Sudac je ponovno u glavnoj ulozi u samoj završnici dvoboja. Iako je četvrti sudac pokazao kako će se igrati još četiri minute nadoknade, Mazzoleni je produžio čak sedam minuta, da bi u 97. svirao jedanaesterac za Juventus. No, sjajni Strakosha brani i Lazio odnosi sva tri boda iz Torina.

Juventus je kiksao drugo kolo zaredom, prije dva tjedna ispustili su vodstvo 2-0 kod Atalante u Bergamu, i tada je Dybala promašio s bijele točke.

Juventus i Lazio sada su izjednačeni s 19 bodova, Torinezi su ispred zbog bolje gol razlike.