Napoli nastavlja po svom, Hamšik na korak do Maradone

Serie A 1. lis 201714:10 > 14:11
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nogometaši Napolija nastavljaju blistati u novoj sezoni, pošto poslije sedam kola Serie A i dalje imaju maksimalan učinak. Sada je pod Vezuvom pao Cagliari s rutinskih 3:0, a u svih sedam trijumfa Napoli je postigao barem tri pogotka.

Već poslije četiri minute Napoli je došao do vođstva – magično dodavanje Mertensa kroz cijelu obranu gostiju u gol je pretvorio Marek Hamšik. Bio je to prvi gol Slovaka ove sezone, ukupno 114. u dresu Napolija, pa je sada na samo jednom pogotku zaostatka u odnosu na slavnog Diega Armanda Maradonu.

Nastavio je Napoli s napadama, propustio nekoliko prilika, a u 40. minuti Romagna je startao na Mertensu i skrivio kazneni udarac. Belgijanac je uzeo stvar u svoje ruke, duplirao prednost i već tada se krajnji ishod mogao naslutiti.

Potvrda je došla vrlo rano u nastavku, već u 47. minuti Koulibaly se dobro snašao i zatresao mrežu za treći gol domaćih.

Iako je Napoli malo spustio tempo, bilo je još šansi, ali ne i novih golova, pa je ostalo 3:0 za domaće. za koje je naš Marko Rog igrao od 70. minute.