Serie A: Napoli i Juventus i dalje maksimalni

Serie A 23. ruj 201719:54 > 19:57
Getty Images/Dino Panato

Nogometaši Napolija pobijedili su SPAL u gostima sa 3:2 pa su tako poslije šestog kola Serie A zadržali maksimalan učinak, a Juvetnus je u zadnjem susretu dana slavio u gradskom derbiju protiv Torina sa 4:0.

Momčad Mauricija Sarija gubila je u Ferrari, ali je ipak ostvarila pobjedu golom Ghoulama sedam minuta prije kraja.

Napoli sada ima 18 bodova na vrhu tablice, a priliku ih sustiči ima Juventus koji ima tri boda i susret manje.

Domaćini su došli u vodstvo u 13. minuti golom Schiatarrella.

Samo minutu kasnije Insigne je poslije asistencije Callejona izjednačio, a to je bio i rezultat kojim je okončano prvo poluvrijeme.

U nastavku se vodila velika borba, a u 72. minuti Callejon  je iskoristio centaršut sa lijeve strane i rutinski glavom pogodio za 2:1.

Ipak, šest minuta kasnije Viviani je na drugoj strani prevario golmana gostiju iz slobodnog udarca, pa je izgledalo kako susret biti okončan neriješenim rezultatom.

Veliko slavlje Napoliju donio je Ghoulam koji je zabio za 3:2.

Marko Rog ušao je u igru u 76. minuti.

Juventus je u gradskom derbiju lakoćom savladao Torino rezultatom 4:0. Strijelci za “Staru damu” bili su Dybala(2), Pjanić i Alex Sandro.