Milan bolji od Udinesea, dva gola Kalinića

Serie A 17. ruj 201716:57 > 17:03
You Tube

U poslijepodnevnom terminu u Serie A pobjede su zabilježili Milan, Napoli i SPAL, a neriješeno je bilo u susretu Torina i Sampdorije.

Milan je sa 2:1 slavio protiv Udinesea uz sjajnu partiju Nikole Kalinića koji je postigao oba gola za svoju momčad. I to u prvoj utakmici koju je počeo kao starter.

Kalinić je prvi gol postigao u 22. minuti uz asistenciju Calabrije.

Svega šest minuta trebalo je Udineseu da dođe do izjednačenja golom Kevina Lasagnea, ali je Kalinić ponovno bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i u 31. minuti pogodio za 2:1.

Kalinić je postigao i treći gol u ovom susretu, u 84. minuti, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa pa je rezultat ostao 2:1, a Milan je nakon tri godine na svom terenu svladao Udinese.

Napoli je zadržao maksimalan učinak, iskalivši se u nedjelju na novom prvoligašu Beneventu pobjedom 6-0. Trostruki strijelac za Napoli bio je belgijski krilni napadač Dries Mertens, s tim da je dva gola zabio iz penala. Hrvatski veznjak u dresu Napolija Marko Rog još uvijek dobiva skromnu minutažu, pa je u nedjelju igrao od 73. minute.

Promjena kluba dobro je legla lijevom braniču Ivanu Striniću, koji je iz Napolija otišao u Sampdoriju. Nogometaši Sampdorije su u gostima kod Torina odigrali 2-2, a Strinić je u 34. minuti asistirao Fabiju Quagliarelli za konačnih 2-2.