Stara dama bez problema s Chievom

Serie A 9. ruj 201720:00 > 20:03
Gabriele Maltinti/Getty Images

Nogometaši Juventusa pobijedili su Chievo rezultatom 3:0 u prvoj utakmici trećeg kola Serie A u Torinu.

Gosti iz Verone nisu mnogo prijetili ‚Staroj dami‘, koja je pobedu praktično osigurala poslije sat vremena igre.

Strijelci za prvaka Italije bili su Gonzalo Higuain i Paulo Dybala, dok je autogol postigao Perparim Hetemaj.

Juventus je poveo upravo tim spomenutim autogolom, kada je finski nogometaš pokušao izbiti glavom loptu poslije kornera, ali je ona završila u mreži.

Na sljedeći gol se čekalo do 58. minute, a tada je Higuain sjajno šutirao u lijeve rašlje poslije asistencije Miralema Pjanića. Konačan rezultat postavio je Dybala u 83. minuti, nakon što je ostao sam u šesnaestercu i Stefano Sorrentino nije imao šanse na golu gostiju.

Pjanić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus, dok je Mario Mandžukić u igri proveo 83 minute i zaradio je žuti karton.

Na drugoj strani, srpski nogometaš Ivan Radovanović je proveo svih 90 minuta na terenu, isto kao i Slovenac Valter Birsa.

Juventus na čelu ljestvice ima maksimalnih devet bodova, dok je Chievo ostao na tri.

Druga utakmica večeri, između Sampdorie i Rome, otkazana je zbog najavljene oluje u Genovi.