Dvije asistencije Perišića za preokret Intera u Rimu

Serie A 26. kol 201722:40 > 22:43
Getty Images/Emilio Andreoli

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za dva pogotka Intera koji je u derbiju 2. kola talijanskog prvenstva kao gost svladao Romu sa 3-1 (0-1).

Perišić je sjajnim prodorima po lijevom krilu “izludio” Juana Jesusa, a zatim preciznim dodavanjima u 77. minuti pronašao Icardija za drugi, odnosno Vecina za treći pogodak milanskim “crno-plavih”. Inače, povela je Roma lijepim golom Džeke u 14. minuti, a domaći je sastav i tri puta tresao lijevu vratnicu Interova gola. Kod 0-0 okvir gola zaustavio je Kolarova, a kod 1-0 Nainggolana i Perottija. Nakon tih pehova u napadu domaćih, uslijedio je preokret. Icardi je svojim prvim golom u 67. minuti poravnao na 1-1, a drugim 10 minuta potom i doveo Inter u vodstvo. Vecino je u završnici potvrdio pbojedu gostiju.

Perišić je odigrao čitavu utakmicu za Inter, dok je Marcelo Brozović ostao na klupi milanskog sastava koji se ovom pobjedom poravnao na vrhu ljestvice s Juventusom koji je ranije u subotu kao gost svladao Genou sa 4-2 (2-2). U toj je utakmici Mario Mandžukić izborio je 11-erac i asistirao za jedan pogodak.