Serie A: Rastali se Spalletti i Roma

Serie A 30. svi 201710:36 > 10:36
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Luciano Spalletti nije više trener Rome. Poslije 16 mjeseci suradnje i osiguranog mjesta u Ligi prvaka, talijanski klub je odlučio ne produžiti ugovor trofejnom stručnjaku.

Priopćenje je stiglo iz kluba poslije pobjede nad Genovom od 3:2, koja je Vučici osigurala drugo mjesto u Seriji A i plasman u Ligu prvaka.

“Želimo izraziti iskrenu zahvalnost Lucianu Spallettiju za sav naporan rad i vidljiv doprinos našem klubu. Pod njegovim nadzorom ove sezone momčad je osvojila više poena u Seriji A i postigla je više golova nego iti jedan prijašnji sastav Rome u povijesti. Želimo mu sve najbolje u budućnosti. Klub konstantno raste i želimo tako i u budućnosti sa sljedećim trenerom”, navodi se u priopćenju Jamesa Pallotte, predsjednika kluba.

Spalletti je Romu drugi put preuzeo u siječnju 2016. godine. Prethodno je na Olimpicu radio od 2005. do 2009. godine, osvojivši u tom razdoblju dvije titule u Kupu Italije i jedan u Superkupu.