Oproštaj VELIKOG Tottija, Roma izborila Ligu prvaka

Serie A 28. svi 201719:49 > 19:59
Paolo Bruno/Getty Images

Roma je u neizvjesnom susretu posljednjeg 38. kola Serie A uspjela pobijediti Genovu 3:2, golom Perottija u 90. minuti i na taj način izborili izravan plasman u Ligu prvaka. Oprostio se "Princ Rima".

Susret na Olimpicu odisao je slavljeničkom atmosferom, jer je to bila posjlednja utakmica legendarnog kapetana Francesca Tottija, kojem navijači nisu ostali dužni.

Ipak, već u trećoj minuti Pellegri je, na asistenciju Lazovića, doveo goste u vodstvo. Edin Džeko je samo sedam minuta kasnije donio izjednačenje i djelovalo je kako će uskoro uslijediti očekivan preokret.

Na njega su domaći navijači čekali sve do 74. minute, kada je Danielle de Rossi na asistenciju Džeke doveo Vučicu u vodstvo od 2:1. U međuvremenu je i Totti ušao u igru, ali samo pet minuta kasnije, najbolji igrač gostiju na ovom susretu Darko Lazović donio je izjednačenje. Sve do 90. minute strepili su domaći navijači, ali je ovog puta spasitelj bio Diego Perotti, koji je iskoristio drugu asistenciju Edina Džeke i na kraju Romi donio veliku pobjedu i Francescu Tottiju najljepši mogući oproštaj.