Serie A: Roma novom pobjedom prišla Juventusu na bod

Serie A 20. svi 201719:33 > 20:06
Getty Images/Paolo Bruno

U prvom susretu 37. kola Roma je slavila protiv Chieva u Veroni sa 5:3 i primakla se vodećem Juventusu na samo bod razlike.

Domaćini su dva puta vodili golovima Castra u 15. i Inglesea u 37. minuti. Ipak, Roma je uspjevala oba puta izjednačiti do poluvremena golovima El Shaarawyja u 28. i Salaha u 42. minuti. Drugim golom u 58. minuti El Shaarawy je donio potpuni preokret. Uslijedio je drugi gol Salaha u 77. minuti, a onda i točka na susret u režiji Edina Džeke u 83. minuti, koji je tri minute kasnije zamijenjen legendarnim Francescom Tottijem.Konačan rezultat u 86. minuti postavio je drugim pogotkom Inglese.

Roma je druga na tablici sa samo bodom zaostatka za Juventusom, koji ima utakmicu manje.