Serie A: Džeko srušio Milan, Pašalić strijelac

Serie A 7. svi 201722:24 > 22:29
Getty Images/Marco Luzzani

U derbi dvoboju 35. kola Serie A, Roma je na "Giuseppe Meazzi" savladala Milan sa 4:1 i zadržala drugo mjesto na tablici.

Junak pobjede bio je Edin Džeko koji je sa dva postignuta gola postavio osobni, ali i klupski rekord.

Džeko je prvi put zatresao mrežu u osmoj minuti, nakon sjajne akcije sa Salahom.

Već 20 minuta kasnije, novi gol za reprezentativca BIH, ovaj puta je odlično skočio nakon kornera koji je izveo Paredes.

Na taj način, “Dijamant” je stigao do brojke od 27 golova u ligi, što je najbolji učinak nekog igrača Rome još od sezone 1934/1935.

Također, sa 37 golova u svim natjecanjima, ovo je njegova najbolja sezona u karijeri.

Do kraja utakmice, viđena su još tri gola, domaći su smanjili u 76. minuti preko Marija Pašalića, da bi nekadašnji “Rossoneri”  El Sharavi i veteran De Rossi sa bijele točke donijeli uvjerljiv trijumf gostima.