Juventus uvjerljiv, pogodak i asistencija Mandžukića

Serie A 23. tra 201722:30 > 22:35
Getty Image/ Valerio Pennicino

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je bez previše problema porazio Genou 4-0, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je pogodak i upisao asistenciju.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Juve je lagano stigao do pobjede protiv Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Torinska ‘Stara dama’ je već u prvom poluvremenu zabila tri gola, a u nastavku potvrdila pobjedu s još jednim golom.

Domaćin je stigao do vodstva u 17. minuti nakon što je Ezequiel Munoz gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Paulo Dybala je zabio za 2-0, a u 41. minuti među strijelce se upisao i Mandžukić. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone. U drugom dijelu pogodak za Juve zabio je i Leonardo Bonucci u 64. minuti na dodavanje hrvatskog napadača koji je igrao do 82. minute.

Mandžukić je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce.

Stipe Perica je u pobjedi Udinesea 2-1 protiv Cagliarija imao pogodak i asistenciju. Perica je ušao u igru u 65. minuti, već je u 70. zabio vodeći gol za Udinese, a potom je u 73. asistirao Gabrieleu Angelliju za 2-0. Mogao je Perica postići još jedan pogodak u 75. minuti, ali je lopta pogodila vratnicu. Perica je ove sezone upisao ukupno pet golova i asistenciju.

Među strijelce se upisao i Ivan Perišić u porazu Intera na gostovanju kod Fiorentine (4-5).

Na ljestvici vodi Juventus sa 83 boda, Roma je druga sa 72 boda i utakmicom manje, a treći je Napoli sa 71 bodom.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Pescara i Roma.