Kiks Rome, Juve ide ka novom naslovu prvaka

Serie A 15. tra 201717:13 > 17:36
Getty images/Giuseppe Bellini

U 32. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u subotu je vodeći Juventus u gostima dobio posljednjeplasiranu Pescaru sa 2-0, a hrvatski nogometaš Mario Mandžukić bio je asistent za drugi pogodak.

Gonzalo Higuain u 22. minuti zabija za vodstvo Juvea, a u 43. Cuadrado je ubacio, a Mandžukić je glavom proslijedio za Higuaina, koji postavlja konačnih 2-0.

Mandžukić, koji je odigrao cijeli susret, imao je i dvije gol-šanse, u 10. minuti njegov udarac desnom nogom obranio je golman domaćina, a u 40. je njegov pokušaj glavom zamalo promašio vrata.

U derbiju gradskih rivala, kojim je počelo 32. kolo, Inter je kao domaćin protiv AC Milana odigrao 2-2, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi gol Intera.

Inter je nakon prvog poluvremena vodio 2-0, a prvi je mrežu Milana načeo Antonio Candreva (36). Na 2-0 povisio je Mauro Icardi u 44. minuti na dodavanje Perišića. Hrvatski veznjak mogao se upisati i u strijelce u 56. minuti, ali je njegov udarac obranio vratar Donnarumma.

Komotno vodstvo Inter je imao do 83. minute, a onda je na 1-2 smanjio Alessio Romagnoli, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade Cristián Zapata je nakon kornera donio remi Milanu.

Ivan Perišić, koji je ove sezone upisao 9 golova i 4 asistencije, igrao je do 68. minute, dok je Marcelo Brozović ostao na klupi za pričuve Intera. Veznjak Milana Mario Pašalić, koji je u prošlom kolu bio strijelac, ovaj puta nije bio u sastavu.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Fiorentina je dočekala Empoli, koji se bori za opstanak, te je neočekivano izgubila sa 1-2, a pobjednički gol zabio je u sudačkoj nadoknadi Manuel Pasqual (90+3) iz penala. A minutu nakon toga hrvatski napadač Nikola Kalinić isključen je zbog prigovaranja sucu. Milan Badelj i Hrvoje Milić ostali su na klupi za pričuve Fiorentine

Nakon četiri poraza bez gola Genoa je vratila na trenersku klupu hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića, koji je protiv Lazija imao pobjedu u rukama, ali se je na kraju morao zadovoljiti remijem 2-2, jer je u sudačkoj nadoknadi za Lazio pogodio Luis Alberto (90+1).