Inter doživio novi poraz, igrali Perišić i Brozović

Serie A 3. tra 201722:47 > 22:54
Paolo Rattini/Getty Images

U posljednjem susretu 30. kola Serie A, Sampdorija je na gostovanju kod Intera u Milanu slavila 2:1 i to poslije preokreta.

Djelovalo je da će Inter nastaviti seriju neporaženosti u dvobojima protiv Sampdorije, koja traje više od 20 godina. Ipak, gosti su na kraju osvojili sva tri boda i prekinuli crnu tradiciju.

D’Ambrosio je u 35. minuti doveo domaćine u vodstvo i najavio novu pobjedu.

Međutim, u drugom poluvremenu potpuno druga slika. Schick je u 50. minuti donio izjednačenje gostima. Inter je pokušavao na sve moguće načine ponovno doći u vodstvo, ali u 84. minuti Marcelo Brozović igrao je rukom u šesnaestercu i dosuđen je penal za goste. Penal je realizirao Fabio Quagliarella i tako donio 12. pobjedu Sampdoriji u sezoni.

Ivan Perišić igrao je do 78. minute, dok je Marcelo Brozović odigrao svih 90. minuta.

Novim porazom Inter je ostao na šestom mjestu, posljednjem koje vodi u Europu, sa 55 bodova, dok je Sampdorija deveta sa 44 boda.