Serie A: Kiks Milana uz pogodak Pašalića

Serie A 2. tra 201716:57 > 16:58
Paolo Rattini/Getty Images

Hrvatski nogometaši Mario Pašalić i Stipe Perica postigli su golove za Milan i Udinese u susretima 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Domaćin je poveo autogolom Gabriela Palette u 12. minuti, da bi na 1:1 izjednačio Mario Pašalić na asistenciju Carlosa Bake u 41. minuti.

Pašalić je odigrao svih 90 minuta za Milan, dok je na drugoj strani Hrvoje Miličević igrao od 85. minute.

Do kraja utakmice, mreže su mirovale, pa su ‚Rossoneri‘ ostali na sedmom mjestu s 53 boda, pet manje od Atalante, koja drži posljednje mjesto koje vodi u Europu sljedeće godine. Pescara je ostala na posljednjoj poziciji sa 13 bodova.

Atalanta je na gostovanju ‘razbila’ Genou 5-0, a Palermo je kod kuće izgubio od Cagliarija 1-3.
Atalanti je posao u Genovi znatno olakšan u 60. minuti, kada je Mauricio Pinilla zaradio prvo žuti, pa crveni karton u istoj minuti. U tom trenutku gosti iz Bergama vodili su 2:0.

Gabriele Maltinti/Getty Images

U centru pažnje su se našli i nogometaši Fiorentine, koji su ostvarili treću pobjedu zaredom trijumfom nad Bolognom rezultatom 1:0.

Pogodak odluke zabio je Khouma Babacar u 51. minuti na ubačaj Hrvoja Milića koji je odigrao cijeli susret za ‘viole’.

U preostale dvije utakmice koje su odigrane u istom terminu, Caglari je pobjedio Palermo sa 3:1, dok je Crotone slavio protiv Chieva sa 2:1.