Kalinić strijelac u remiju Fiorentine

Serie A 27. velj 201721:33 > 21:37
Carlo Bressan/Anadolu Agency/Getty Image

U posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog prvenstva Fiorentina je protiv Torina odigrala neriješeno 2:2.

Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi remizirala protiv Torina u kojoj su gosti preokrenuli rezultat i uspjeli osvojiti bod.

Domaćini su ušli bolje u utakmicu i poveli već u 8. minuti kada nakon gužve u šesnaestercu pogađa Riccardo Saponara. U 16. minuti nova prilika za “Viole”, Nikola Kalinić je dobro opucao iz daljine, ali Hart još bolje brani. Cijelo vrijeme Fiorentina je dominirala, a okrunila je to novim pogotkom u 38. minuti. Borja Valero je ubacio loptu iz kornera, a najviše skače Kalinić u šesnaestercu i zabija za povećanje vodstva.

U drugom poluvremenu ponovno prva prijeti Fiorentina. Saponara je pokušao iznenaditi golmana udarcem iz kosa, ali nije pogodio gol. U nastavku gosti su se “probudili” i krenuli puno bolje igrati, a u 65. minuti došli su do pogotka. Emiliano Moretti je odlično ubacio loptu, a Andrea Belotti zabio glavom za 2:1. Isti igrač zabija i za izjednačenje u 85. minuti i to ponovno glavom, nakon ubačaja Domenica Basellija. Do kraja utakmice mreže su mirovale i momčadi su podijelile bodove.