Napoli bolji od Jurićeve Genoe

Serie A 10. velj 201722:08 > 22:14
Francesco Pecoraro/Getty Images

U 24. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je pobijedio Genou rezultatom 2:0.

Napoli je na stadionu San Paolo ugostio Genou i slavio bez većih problema.

U prvih pola sata gledali smo pravu uspavanku, niti jedna momčad nije stvorila pravu priliku. Ipak, Napoli je u zadnjih petnaest minuta prvog poluvremena stvorio čak tri prilike. Neprecizni su redom bili Koulibaly, Hamšik i Insigne.

U drugom poluvremenu domaća momčad je nastavila pritiskati i povela je već u 50. minuti. Nakon gužve ispred gola Genoe, do lopte dolazi Piotr Zielinski i zabija u desni donji kut. Samo dvije minute poslije Mertens je u prilici, ali gostujući vratar Lamanna odlično reagira. Minut poslije pokušao je i Diawara, ali i on je bio neprecizan. Gosti su u potpunosti bili nemoćni, a prvi donekle opasan udarac imao je Hiljemark, ali Reina brani. U 68. minuti povečanje vodstva, Mertens je odlično proigrao Emanuela  Giaccherinija, koji iz blizine lako zabija gol. Do kraja utakmice Napoli je imao još neke prilike, ali nisu uspjeli postići pogodak. Na kraju momčad Ivana Jurića može biti zadovoljna sa samo dva primljena gola u svojoj mreži.

Za Napoli je posljednjih 15 minuta zaigrao Marko Rog, dok IvanStrinić nije nastupio.

Napoli se u talijanskom prvenstvu sada nalazi na 2. mjestu sa 51 bodom , dok je Genoa na 14. mjestu s 25 bodova.