Juventus pobijedio, Mandžukić zabio, Pjaca odličan

Serie A 8. velj 201719:50 > 19:57
Valerio Pennicino/Getty Images

U 18. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je slavio protiv Crotonea rezultatom 0:2.

Crotone je na stadionu Ezio Scida dočekao Juventus i doživio poraz. Vodeća momčad Serie A još je jednom rutinski pobijedila i slavila golovima Marija Mandžukića i Gonzala Higuaina.

Juventus je bio bolja momčad od samog početka, a raspoloženi Marko Pjaca je bio ponajbolji igrač torinske momčadi. Već u 6. minuti Pjaca sjajno prolazi i upučuje neugodan centaršut, ali obrana Crotonea blokira u posljednji trenutak. U 24. minuti nova prilika za Juve, ovaj puta Dybala dobro puca, ali još bolje brani Cordaz. U 45. minuti Pjaca i Dybala su imali svaki po pokušaj, ali bili su neprecizni. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Juventus je nastavio pritiskati domaćine, a to im se isplatilo u 60. minuti. Nakon velike gužve u šesnaestercu Crotonea, najbolje se snalazi Mandžukić i zabija za vodstvo Juventusa. U 63. minuti napokon i Crotone ima jednu priliku, ali pokušaj Falcinellija brani Buffon. Deset minuta poslije Juventus je riješio pitanje pobjednika. Higuain je primio loptu u šesnaestercu i neobranjivo pogodio za povećanje vodstva “Stare dame”. U 79. minuti ponovno Pjaca pokušava, ali i ovaj puta brani Cordaz. U 85. minuti još jedan pokušaj gostiju, Pjanićev udarac završava na vratnici gola Crotonea. Do kraja utakmice više nismo vidjeli prilika i Juventus je priveo mirno utakmicu kraju.

Mario Mandžukić igrao je cijeli susret, a Marko Pjaca je zamijenjen u 89. minuti.