Juventus eurogolom Cuadrada srušio Inter (VIDEO)

Serie A 5. velj 201722:42 > 22:45
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao 'Derby d'Italia', Juventus je pobijedio Inter 1-0, a u posljednjim trenucima susreta isključen je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

“Nerazzurri” su dobro parirali šampionu, imali su više šuteva, ali je domaćin bio bliži pogocima.

Juve je dva puta pogađao okvir gola, prvo Dybala u 13. minuti, a zatim i Pjanić u 43. minuti. I Inter je imao nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Perišić koji je u 37. minuti nakon kornera pucao glavom, a Buffon sjajno obranio. Samo minutu kasnije izglednu priliku je imao i Mandžukić koji je nakon Cuardadove asistencije u padu pucao glavom pored gola.

Juventus je tako nastavio put ka novoj tituli, ima šest bodova više od Napolija, dok je Inter na diobi pete pozicije sa Atalantom.

U sledećem kolu Juventus gostuje kod Crotonea, a Inter čeka Empoli.