Fiorentina preokretom slavila u Pescari

Serie A 1. velj 201721:39 > 21:48
Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images

U zaostalom 19. kolu talijanske nogometne lige Pescara je na domaćem terenu poražena od Fiorentine rezultatom 1:2.

Posljednjeplasirana momčad lige Pescara je na stadionu Adriatico poražena od Fiorentine. Gosti iz Firenze su bolje ušli u utakmicu i već u 10. minuti imali veliku priliku kada se Cristian Tello našao u dobroj situaciji, ali njegov udarac završava malo pored gola. Domaćini su iz svoje prve prave prilike zabili i gol u 15. minuti. Odličan centaršut poslao je Biraghi, a Gianluca Caprari je odlično reagirao i zabio za vodstvo Pescare. Do kraja poluvremena nije bilo velikih prilika, ali je bilo dosta grube igre i čak tri žuta kartona. U drugom poluvremenu opet Fiorentina prva prijeti, svoj udarac je oprobao Federico Chiesa, ali lopta odlazi malo iznad gola. U 54. minuti Iličić odlično puca, ali njegov udarac pogađa stativu. I sav taj pritisak se isplatio Fiorentini u 68. minuti kada je na dodavanje Olivere odlično pucao Tello i zabio za izjednačenje. Dvije minute poslije nova prilika za goste, Sanchezov pokušaj je otišao tik uz vratnicu. Do kraja utakmice Fiorentina je bila bolja, a takvu igru okrunila je golom u 95. minuti kada je odlični Tello progurao loptu pored nemoćnog Bizzarrija i donio pobjedu gostima.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu, dok Nikola Kalinić zbog ozljede nije bio u kadru za večerašnji susret.