Kalinić i Badelj srušili Juventus

Serie A 15. sij 201722:46 > 23:00
Gabriele Maltinti/Getty Images

U 20. kolu talijanske nogometne lige Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi slavila protiv Juventusa rezultatom 2:1.

Talijanski prvak Juventus doživio je četvrti poraz ove sezone, a ovaj puta nadigrala ih je Fiorentina. Fiorentina je od samog početka pokazala da je danas spremna za senzaciju. Već u 10. minuti Matias Vechino je imao veliku priliku, ali njegov udarac odsjeda na vratnici. U nastvaku se igra dosta primirila sve do 37. minute kada na scenu stupa Nikola Kalinić. Loptu je povukao Federico Bernadeschi i sjajno uposlio Kalinića koji preciznim udarcem zabija za vodstvo “Viola”. U 45. minuti Gonzalo Higuain je imao sjajnu priliku, ali njegov udarac je u posljednji trenutak blokiran. U 54. minuti novi šok za “Staru damu”. Milan Badelj je uputio neugodan centaršut koji nitko nije dirao i lopta ulazi u mrežu za povećanje vodstva. Prvak Italije vratio se u utakmicu tri minute kasnije kada je Gonzalo Higuain zabio nakon asistencije Stefana Sturara. U samoj završnici Mario Mandžukić je asistirao za Paula Dybalu koji iz izgledne prilike promašuje cijeli gol.

Ovom pobjedom Fiorentina se popela na osmo mjesto i ima 30 bodova, a Juventus je i dalje prvi s 45 bodova.

Nikola kalinić i Milan Badelj igrali su cijelu utakmicu, dok je Marko Pjaca igrao od 61. minute, a Mario Mandžukić od 80. minute.